Tytan-cynk i jego zastosowanie

tytan-cynk WrocławWspółcześnie wykonywane dachowe instalacje odwodnieniowe coraz częściej wykonywane są z nowoczesnego materiału jakim jest tytan-cynk, czyli z ponad 99 procentowego stopu cynku, z domieszką miedzi i tytanu. Dzięki takiemu zastosowaniu proporcji możemy mieć tutaj pewność, iż w przypadku jakichkolwiek zarysowań, na przykład rynny Wrocław wykonanej z tytan-cynku, dość szybko samoczynnie będzie patynować, a przez to też zadrapanie zniknie. Jest to ponadto materiał wytrzymały i długowieczny, wobec czego, raz wykonana instalacja odwodnieniowa z tego właśnie materiału, zapewni nam bezpieczeństwo w tym zakresie na wiele lat. Można nawet powiedzieć, iż skorzystają z tego nawet nasze prawnuki, czyli jest to materiał jak najbardziej nowoczesny o godny zastosowania.

Oczywiście tytan-cynk Wrocław może być zastosowany także w przypadku wykonywania kompletnego pokrycia dachowego, jako materiał z którego wykonywane będą blacho dachówki oraz wszelkiego rodzaju obróbki blacharskie. Dzięki jego zastosowaniu cały dach nabierze specyficznej urody, a przede wszystkim będzie to dach trwały i niepoddający się korozji, która przecież stanowi największe zagrożenie w wielu innych przypadkach.

Możemy tutaj więc powiedzieć, iż stosowanie tytan-cynku, znajduje swoje uzasadnienie przede wszystkim w tym, iż materiał ten charakteryzuje się wysokim parametrem trwałości, oraz odporności na korozje, przez co też, nadaje się wręcz idealnie do wykonywania pokrycia dachowego oraz orynnowania, które przecież mają stały kontakt z wodą, zaś cynk jest w tym przypadku materiałem zupełnie obojętny, i nie wchodzącym z nią w żadne reakcje.

Opracowano na podstawie : http://www.steelprofil.eu/

Tagged on: , ,